Robert Nawara

Adwokat, Senior Partner

r.nawara@kancelaria.eu

Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest również absolwentem zarządzania na Wydziale Administracyjnym Akademii Morskiej w Gdyni oraz absolwentem studiów podyplomowych z zakresu ekonomii i prawa gospodarczego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Aplikację sądową odbył w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku.

Jest członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

Z Kancelarią Głuchowski Siemiątkowski Zwara i Partnerzy współpracuje od 2011 roku. Zajmuje się sprawami z zakresu doradztwa korporacyjnego, postępowań sądowych i arbitrażowych oraz postępowań administracyjnych.

Był sędzią Sądu Gospodarczego – Sądu Rejonowego w Gdyni, gdzie później pełnił funkcję zastępcy, a następnie przewodniczącego Wydziału Gospodarczego. Był odpowiedzialny m.in. za prowadzenie międzynarodowych postępowań z udziałem zagranicznych przedsiębiorców. Zajmował się sprawami handlu międzynarodowego oraz prawną regulacją międzynarodowej sprzedaży towarów, a także sporami dotyczącymi umów przewozowych. Ma duże doświadczenie w sprawach z udziałem instytucji finansowych – w szczególności towarzystw ubezpieczeniowych oraz banków.

Jest założycielem Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową „Pomóż Dziecku Wyzdrowieć”.

Biegle włada językiem angielskim.

 

Biuro: Gdańsk

Głuchowski Siemiątkowski Zwara – ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI